Iš ko susidaro stuburas
Kad lengviau suprastume kas būtent kenkia stuburui, pirmiausia turėtume žinoti kaip sudarytas stuburas ir kaip jis reaguoja į žmogaus judesius. Žmogaus stuburą sudaro 33-34 slanksteliai, kuriuos jungia tarpslanksteliniais diskais vadinamos kremzlinės plokštelės.
Šios plokštelės yra pakankamai elastingos, todėl mums judant stuburas sugeba prisitaikyti ir lankstytis įvairiomis kryptimis. Įprastai mūsų stuburas turi natūralų linkį, primenantį S raidę.
Kaip teisingai kelti svorius
Kuomet keliame sunkius svorius pasilenkę į priekį, jau minėtas natūralus stuburo linkis, o tuomet visos apkrovos tenka būtent visam stuburui. Ir netgi tokiu atveju, jei keliame visai nesunkų daiktą nuo žemės, stuburo padėtis sukuria svirties principą.
Visa esmė yra, kad kuo arčiau daikto mes esame, tuo lengviau jį galime pakelti. Kuomet keliame svorius, mūsų stuburas veikia kaip atraminis taškas.
Jei bandome pakelti daiktą ištiesę ranką, svoris padidėja dešimteriopai.
Būtent tiek kartų didesnė apkrova tenka atlaikyti mūsų stuburui.
Tarpslanksteliniai diskai pradeda spausti vienas kita, atsiranda stuburo išvaržos ir dideli stuburo skausmai kurie sukelia nemalonius skausmus.
Todėl kelti daiktus tokioje pozicijoje griežtai draudžiama.
Jei susidurete su nugaros problemomis, kurios jums trugdo lengvai judeti ir gerai jaustis ir esate Panevežyje, Prašome kreiptis į terapeuta Arną. Mes padesime jums jaustis geriau, bei pagerinsim jūsų gyvenimo kokybę, paskirsime gydomaji masažą. Kviečiame registruotis.